WYRÓŻNIONE wpisy to sposób na dodatkową promocję Twojego wpisu w naszym Katalogu Stron Turystycznych.
Dowiedz się jak wyróżnić swój wpis.

KATEGORIE

Atrakcje turystyczne Zakopanego

Zakopane to miasto, położone u samych stóp Tatr w Kotlinie Zakopiańskiej. Miasto leży na wysokości 750-1126 metrów nad poziomem morza, centralny punkt Zakopanego czyli skrzyżowanie ul. Krupówki z Kościuszki znajduje się na wysokości 838 metrów nad poziomem morza. Na północ rozciąga się pasmo Gubałówki a na południu nad miastem góruje Giewont. W przeciągu kilkunastu lat miasto rozwinęło się znacząco dzięki turystyce. Zakopane wielokrotnie organizowało ważne imprezy sportowe, corocznie na Wielkiej Krokwi odbywa się Puchar Świata w skokach narciarskich.

Kolej linowa z Kuźnic na Kasprowy Wierch pokonuje 4291,59 metrów w około 12 minut. To jedna z największych atrakcji Zakopanego. Każdy turysta, który pojawi się pierwszy raz w tym mieście chętnie udaje się w podróż kolejką na Kasprowy. Krupówki to jedna z najbardziej znanych ulic w Polsce, a jednocześnie reprezentacyjny deptak Zakopanego. Na Krupówkach kwitnie życie towarzyskie i kulturalne miasta. Tutaj również w pierwszej kolejności udają się turyści. Jak na stolicę Tatr przystało w Zakopanem bez trudu znajdziemy wiele miejsc i szlaków turystycznych, którymi warto się przejść lub przejechać na rowerze. To idealne miejsce zarówno dla piechurów, jak i rowerzystów. Do ich dyspozycji oddano wiele ścieżek i tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Z tego też względu mogą z nich korzystać zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Oprócz ścieżek rowerowych w Zakopanem i jego okolicach istnieją liczne szlaki turystyczne.

Ogromną popularnością cieszą się Dolina Pięciu Stawów Polskich oraz Dolina Roztoki. W rzeczywistości są to dwa krajobrazowo zróżnicowane piętra tej samej doliny, której początek zaczyna się w Świnicy. Tak czy inaczej Dolina Pięciu Stawów Polskich jest górnym piętrem Doliny Roztoki. To wyjątkowo cenny obszar należący do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jego bogactwem są nie tylko liczni przedstawiciele górskiego świata zwierzęcego czy roślinnego, ale również jeziora. Wystarczy wspomnieć, że Wielki Staw jest najgłębszym jeziorem w Tatrach. Osiąga on 79 m głębokości. W dodatku wypływa z niego potok, który tworzy Wodospad Siklawa oraz Wodogrzmoty Mickiewicza. Innym chętnie odwiedzanym przez turystów miejscem jest Hala Gąsiennicowa.

www.turystyka-zakopane.com

SŁOWA KLUCZOWE:

Zobacz inne wpisy z miejscowości: Zakopane

WYRÓŻNIONE