WYRÓŻNIONE wpisy to sposób na dodatkową promocję Twojego wpisu w naszym Katalogu Stron Turystycznych.
Dowiedz się jak wyróżnić swój wpis.

KATEGORIE

Tanie pokoje gościnne w Krakowie, pokoje, apartamenty, noclegi

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY    tel. +48 504 905 736       Faks 12 423 00 66

1.Droga królewska, trop w trop za królewskim orszakiem.....


Trasę zaczniemy od Barbakanu "Porta Gloriae" Polskich królów, miniemy bramę Św.Floriana żeby ul.Floriańską przejść do serca miasta - na krakowski Rynek. Obejrzymy słynny Ołtarz Wita Stwosza a hejnał grany z wieży kościoła Mariackiego będzie znakiem do dalszej wycieczki drogą, którą kiedyś przemierzali Królowie. Miniemy Sukiennice, pokłonimy się wieszczowi, który spojrzy na nas łaskawie z pomnika, spojrzymy w górę na krzywą wieżę Ratuszową i pożegnamy Rynek, kwiaciarki i Zaczarowaną Dorożkę.
Zajrzymy w słynne "Papieskie Okno" żeby potem z placu Wszystkich Świętych spojrzeć na witraże Wyspiańskiego. Dalej wzdłuż ul.Grodzkiej pójdziemy obejrzeć barokową fasadą kościoła. SS.Piotra i Pawła oraz romański kościół Św.Andrzeja. Stąd ulica Kanonicza zaprowadzi nas na królewskie wzgórze. Przystaniemy u stóp Wawelu, tam gdzie wznosi się Zygmuntowska Wieża ze słynnym dzwonem. Potem wejdziemy w mury Katedry Wawelskiej by pokłonić się królom. Jeszcze tylko renesansowy Dziedziniec Wawelski, Smok, i Krzyż Katyński.


2.Żydowski Kazimierz czyli jesteśmy w roku 5768
Rok 2008 przypada na lata 5768/69 według kalendarza żydowskiego. Zajrzymy w Świat Synagog i Modlitewni, staniemy u wrót rytualnej łaźni -Mykwy. To zaginiony już Świat, pełen legend i fantastycznych opowiadań. Świat kultury, która przez wieki współżyła z kulturą Polską. Staniemy na cmentarzu Remu, gdzie spoczywają słynni rabini krakowskiej gminy a także przed symboliczną ścianą płaczu. Poznamy historię Heleny Rubinstein i Oskara Schindlera a ul.Meiselsa, Synagogi Izaaka i Kupa, dom modlitwy Kowhea L'Itim Tora przypomną nam o burzliwej historii tej dzielnicy. Pożegnamy Kazimierz oglądając ślady Mezuz -znaki że kiedyś mieszkali tu Żydzi. (Możemy także spróbować żydowskich specjałów i posłuchać muzyki żydowskiej)


3.Dzielnica Uniwersytecka czyli "Plus ratio quam vis"
Kraków to od roku 1364 miasto uniwersyteckie. Uczelnia - pierwotnie Akademia Krakowska od XIX wieku nosi nazwę Uniwersytetu Jagiellońskiego. Absolwentami uczelni byli ludzie tej miary jak Mikołaj Kopernik i Karol Wojtyła. W czasie naszej wycieczki zobaczymy najstarszy budynek Uniwersytecki - Colegium Maius, z pięknym dziedzińcem i ruchomym zegarem. Uniwersytecki kościół Św.Anny, Dąb Wolności i colegium Novum -sławne z wydarzeń podczas II Wojny Światowej. Zobaczymy dawne bursy studenckie oraz miejsce nauki Karola Wojtyły by zakończyć wycieczkę na Rynku przed dawną Piwnicą Świdnicką.


4.Katedra Wawelska czyli zaklęta w kamieniu kronika dziejów Polski
W murach katedry Wawelskiej zapisana jest historia Polski. Zobaczymy Groby Królewskie, słynny Dzwon Zygmunta. Poznamy arcydzieła sztuki: renesansową kaplicę Zygmuntowska, nagrobek Kazimierza Jagiellończyka czy pomnik Włodzimierza Potockiego. Staniemy przed sarkofagami ks.Józefa Poniatowskiego, Tadeusza Kościuszki, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego. Na końcu zameldujemy się twórcy II RP Józefowi Piłsudzkiemu.


5.Muzeum Czartoryskich czyli oko w oko z Leonardem da Vinci
Muzeum Czartoryskich to muzeum, które w swoich murach zachowało jeszcze coś z romantycznego ducha. Eksponaty pochodzą z wielu epok od starożytności do XIX wieku. Do najważniejszych należą

www.wera.krakow.pl

Zobacz inne wpisy z miejscowości: Kraków

WYRÓŻNIONE